گچ گیپتون

گچ گیپتون چیست؟

خصوصیات گچ گیپتون

پوشاندن دیوارهای سیمانی و بتنی با گچ‌های معمولی همواره با مشکل همراه بوده است دلیل این امر چسبندگی پایین این نوع دیوارها با گچ های معمولی است. درصد جذب آب این نوع دیوارها کمتر از 2 درصد می باشد این در حالی است که باید از مصاحلی که حداقل جذب آب کمتر از 3 درصد نباشد استفاده نمود. استفاده از گچ گیپتون بر روی این نوع دیوارها مشکل را حل نموده است. گچ گیپتون از طرفی سبب افزایش چسبندگی بین دیوار و مصالح و از طرف دیگر سبب تنظیم رطوبت می گردد.

از خصوصیات اصلی گچ گیپتون باید ذکر کرد که پس از رویه بندی سطح با کمک این گچ، هر نوع گچ و مصالح دیگری را می‌توان بر روی آن استفاده کرد.

نحوه تولید و ترکیبات گچ گیپتون

جهت تولید گچ گیپتون برای  گچ کاریگساز استخراج از معدن اقدام به دانه بندی گچ نموده و خاک گچ و سنگ گچ را ازهم جدا می نمایند. سپس خاک گچ و سنگ گچ را جداگلنه در کوره می پزند. سنگ گچ را در کوره ای با نام کوره هایبرن و خاک گچ را در کوره ای به نام لوبرن با اعمال حرارت غیر مستقیم می پزند. گس از اتمام مرحله پخت مواد حاصل از دو کوره را آسیاب می نمایند پس از اینکه محصول هردو کوره به دانه بندی تقریبا مشابه رسید این دو را با هم مخلوط می نمایند. برای ایجاد خصوصیات مد نظر نظیر چسبندگی بالا اقدام به اضافه نمودن افزودنی های مجاز با مقادیر تعیین شده به گچ می نمایند تا گچ گیپتون به دست بیاید. به عنوان مثال برای استفاده نمودن از این محصول بر روی دیوارهایی نظیر دیوار بتنی از افزودنی هایی که چسبندگی را افزایش می دهند نظیر سریشم تر استفاده می نمایند. محصول حاصل شاده گچی می باشد که نسبت به گچ معمولی دیرگیر بوده و مقاوم تر می باشد تا جایی که می توان در چسباندن قطعات گچی به هم نیز از گچ گیپتون استفاده نمود. نکته ای که باید توجه داشت ان است که جهت ساخت ملات گچ گیپتون باید 15 دقیقه مانده به استفاده به گودر گچ آب اضافه نمود.

موارد استفاده از گچ گیپتون

  1. جهت گچ کاری هایی با ضخامت ۱ سانتی‌متر مورد استفاده قرار می گیرد.
  2. گچ گیپتون را می‌توان به‌صورت تک یا دو لایه بر روی سطوح مختلف استفاده نمود.
  3. از گچ گیپتون جهت ایجاد سطحی صاف برای رنگ کاری و یا کاغذ دیواری استفاده می شود.

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی هادی حصارکی مفتخر است با سالها تجربه در تهیه و توزیع مصالح ساختمانی از قبیل سیمان ، گچ ، آهک ، قیر ، یونولیت ، سیمان ساوه، سیمان سفید، گچ سفید کاری، تیغه سفال، آجرفشاری ، آجر بهمنی(10سوراخ) ، موزاییک، فندوله، آهک بسته ای، انواع بلوک، پودر سنگ،خاک ، یراق آلات ، تخته بنایی ، پنل گچی ، پوکه ، گروت ، دیوار گچی و ... با خدماتی نوین در خدمت همکاران عزیز و هموطنان گرامی می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس :

پونک، سیمون بولیوار، خیابان سجاد، کوچه دوم، پلاک ۱۴، پخش مصالح هادی حصارکی

تلفن تماس : 

021-44854255 , 021-44830183 , 09121500027

فکس :

021-44830183

 
 
 

نقشه

Image