مصالح ساختمانی حصارکی

معماری مدرن ، نتیجه انقلاب صنعتی در پاسخ به مواد و فن آوری های جدید صنعتی تکامل یافته است که منجر به ظهور هواپیما و براق های تزئینی و رد سبک ها ، متریال ها و تکنیک های ساختمانی قبلی می شود. مواد در دستیابی به فرم فیزیکی یک طرح کمک می کنند. این مؤلفه ملموس انواع احساسات نامشهود را ارائه می دهد که با انتخاب مواد مناسب قابل کنترل است. به عنوان مثال ، احساس گرمی از چوب ، احساسی از شادی و راحتی ، یا احساس سرما توسط فلزات یا احساس خام ارائه شده توسط بتن. انتخاب مواد مناسب در مقایسه با زیبایی شناسی و کارایی سهم مساوی در طراحی دارد. مصالح ساختمانی حصارکی می توانند روحیه ای را در شما ایجاد کنند که تغییر کند.
در اینجا ، مصالح ساختمانی حصارکی در مورد معروف ترین مصالح ساخت معماری مدرن بحث می کند که به نمایش سبک های مختلف معماری کمک می کند.
1. بتن
مصالحی که ستون فقرات معماری مدرن است ، بتن از سیمان ، سنگدانه های ریز و درشت تشکیل شده است که به نسبت ثابت به هم متصل می شوند. این ترکیب را می توان با استفاده از داربست های مناسب ، تشکیل ستون ، تیر ، دال ، پایه و غیره به راحتی در قالب مورد نظر قالب ریزی کرد ، این ماده از یکی از بزرگترین معماران لوکوربوزیه الهام گرفت. تحقیقات بیشتر در مورد بتن منجر به تولید مصالح بیشتری مانند بتن با دوام ، بتن با کارایی بالا ، بتن خود شفابخش ، بتن شفاف و بتن قابل خمش می شود.
2. آجر
بلوک های آجری حصارکی مانند بلوک های لگو هستند که می توانند با هم ترکیب شوند تا شاهکارهای خلاقانه را از طریق تفکر خلاقانه و کاردستی ماهرانه تشکیل دهند. علی رغم فرم سفت و سخت بلوک آجری ، آنها تنوع گسترده ای را نشان داده اند و منجر به شکل گیری نمونه های زیبایی در طی یک دوره زمانی شده اند. محققان این روزها در تلاشند تا مواد ساختمانی كوچك را به یك واحد پایدار ساخت و ساز ساختمان تبدیل كنند.
3. فولاد
فولاد ماده ای است که می تواند به عنوان یک ماده سازه ای و همچنین یک ماده قابل رویت مورد استفاده قرار گیرد. خاصیت مقاومت در برابر نیروهای کششی ، آن را به عنوان یک ماده ساختاری مؤثر ، به عنوان آرماتور و همچنین مصالح ساختاری مانند قاب های فضا ، پرتوهای بخش I ، خرپا و غیره. علاوه بر این ، از آن به عنوان قاب های پنجره و درب ، دسته های درب و غیره استفاده می شود. فولاد دارای قدرت ، وزن سبک ، قابلیت بازیافت است و می تواند اختلاف شرایط آب و هوایی را تحمل کند.
4- شیشه
متریال مدرنیستی که برای دستیابی به شفافیت و نور ، شیشه استفاده می شود ، رایج ترین عنصر نما است که هم دید و هم از محافظت در برابر تغییر آب و هوا را فراهم می کند. محققان توانسته اند شیشه ای با خاصیت عایق حرارتی با ارزش U پایین تر تولید کنند که متناسب با محیط باشد و به کاهش نیاز انرژی یک ساختمان کمک می کند.
5- آلومینیوم
آلومینیوم یک فلز غیر آهنی است که به وفور در دسترس است. این ماده به راحتی در دسترس نیست و از سنگ معدن بوکسیت استخراج می شود. برخورداری از خصوصیاتی از قبیل نسبت مقاومت به وزن بالا ، سفتی هوا ، سهولت در ساخت و مونتاژ ، هزینه کم حمل و نقل ، بازتاب بالا ، مقاومت در برابر خوردگی و رفتار آن در دما های شدید ، آن را به یک مصالح ساختمانی مناسب تبدیل می کند. معمولاً نمای شیشه ای ساختمان های مدرن توسط چارچوب محکم و سبک وزن آلومینیوم پشتیبانی می شود. صنعت ساختمان ماده جدیدی به نام "آلومینیوم شفاف" تهیه کرده است که شفافیت عالی و همچنین فرم در معماری ارائه می دهد.
6. سنگ طبیعی
سنگ مورد استفاده از زمان تکامل بشر هنوز یک مصالح ساختمانی مرسوم است. علی رغم سنگین بودن و حجیم بودن ، به دلیل تنوع زیاد در بافت ، رنگ و اندازه در صنعت ساختمان مورد استقبال قرار می گیرد. موادی با دوام و به طور طبیعی در دسترس هستند.
7.چوب
تنها مصالح ساختمانی تجدید پذیر که علاوه بر این در ساختمان ، فقط احساس گرمی ایجاد نمی کند بلکه احساسی از لذت و سهم آسایش در طراحی در مقایسه با زیبایی شناسی و عملکرد را به همراه دارد. این مواد خاص می توانند هر فضایی را تغییر دهند. استحکام کششی بالا ، جذب صدا و سایر ویژگی های آن مانند مقاومت در برابر گرما و مقاومت الکتریکی باعث می شود تا از این ماده استثنایی در معماری مدرن استفاده شود.

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی هادی حصارکی مفتخر است با سالها تجربه در تهیه و توزیع مصالح ساختمانی از قبیل سیمان ، گچ ، آهک ، قیر ، یونولیت ، سیمان ساوه، سیمان سفید، گچ سفید کاری، تیغه سفال، آجرفشاری ، آجر بهمنی(10سوراخ) ، موزاییک، فندوله، آهک بسته ای، انواع بلوک، پودر سنگ،خاک ، یراق آلات ، تخته بنایی ، پنل گچی ، پوکه ، گروت ، دیوار گچی و ... با خدماتی نوین در خدمت همکاران عزیز و هموطنان گرامی می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس :

پونک، سیمون بولیوار، خیابان سجاد، کوچه دوم، پلاک ۱۴، پخش مصالح هادی حصارکی

تلفن تماس : 

021-44854255 , 021-44830183 , 09121500027

فکس :

021-44830183

 
 
 

نقشه

Image