سفال تهران

هر آنچه که باید در باره سفال بدانیم

سفال تهران ، یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین هنرهای تزئینی است که از اشیاء ساخته شده از خشت ساخته شده و با گرما سخت شده است. اشیاء ساخته شده معمولاً موارد مفیدی هستند ، مانند عروق برای نگه داشتن مایعات یا بشقاب یا کاسه هایی که از آن می توان غذا را تهیه کرد.
انواع ، مراحل و تکنیک های ساخت سفال تهران
خاک رس ، ماده اصلی سفال ، دارای دو ویژگی متمایز است: پلاستیک است (یعنی می توان آنرا قالب ریزی کرد و شکل تحمیل شده بر آن را حفظ می کند)؛ و با آتش شکننده و سخت می شود و در غیر این صورت عملاً غیر قابل تخریب است که مورد حمله هیچ یک از مأمورین فلزات یا مواد آلی قرار نمی گیرد. آتش سوزی همچنین از بدنه خاک رس در برابر اثرات آب محافظت می کند. خاک رس ماده ای نسوز است.
آجر رس رس دارای ویژگی های پایداری شوک حرارتی خوب ، تخلخل کم ، درجه حرارت نرم کننده بالا و مقاومت بالا است. این ماده به طور گسترده ای در متالورژی مصالح ساختمانی ، صنایع شیمیایی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این اولین انتخاب برای بوش دائمی تجهیزات حرارتی است.
انواع مختلفی از آجرها و سفال تهران در ساخت سنگ تراشی بر اساس مصالحی مانند خاک رس ، بتون ، آهک ، خاکستر و غیره استفاده می شود.

انواع آجرهای مورد استفاده در ساخت و ساز سنگ تراشی

براساس فرآیند تولید ، آجرها به طور گسترده به دو نوع طبقه بندی می شوند:
1. آجرهای خشک یا غیر آفتاب
2. آجرهای سوخته

1. آجرهای خشت آفتاب خشک یا غیر آفتاب

آجرهای خشک نشده و غیر آفتاب از دوام کمتری برخوردار بوده و از این ساختارها برای سازه های موقتی استفاده می شود. آماده سازی آجرهای غیر منقول در 3 مرحله شامل تهیه خشت ، قالب ریزی و خشک کردن می باشد.
پس از قالب گیری ، آجرها در معرض نور خورشید قرار گرفته و با استفاده از گرمای خورشید از آن خشک می شوند. بنابراین ، آن ها چندان قوی نیستند و همچنین مقاومت کمتری در برابر آب و مقاومت در برابر آتش کمتری دارند. این آجرها برای سازه های دائمی مناسب نیستند

2. آجرهای خشت سوخته

آجرهای سوخته آجرهای با کیفیت خوب هستند اما با این وجود آجرهای معیوب را نیز تشکیل می دهند. بنابراین ، آجرهای سوخته به چهار نوع طبقه بندی می شوند و از این نظر هستند
آجرهای درجه یک
آجرهای درجه دو
آجرهای طبقه سوم
آجرهای کلاس چهارم
آجرهای درجه یک
آجرهای درجه یک آجر با کیفیت خوب در مقایسه با سایر کلاس ها هستند. آن ها توسط قالب ساخته شده و در کوره های بزرگ سوزانده می شوند. بنابراین ، این آجرها حاوی شکل استاندارد ، لبه های تیز و سطوح صاف هستند.
ماندگاری بیشتری دارند و قدرت بیشتری دارند. آن ها می توانند برای سازه های دائمی استفاده شوند. با این حال ، به دلیل ویژگی های خوب آنها نسبت به سایر کلاس ها گران هستند.
 

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی هادی حصارکی مفتخر است با سالها تجربه در تهیه و توزیع مصالح ساختمانی از قبیل سیمان ، گچ ، آهک ، قیر ، یونولیت ، سیمان ساوه، سیمان سفید، گچ سفید کاری، تیغه سفال، آجرفشاری ، آجر بهمنی(10سوراخ) ، موزاییک، فندوله، آهک بسته ای، انواع بلوک، پودر سنگ،خاک ، یراق آلات ، تخته بنایی ، پنل گچی ، پوکه ، گروت ، دیوار گچی و ... با خدماتی نوین در خدمت همکاران عزیز و هموطنان گرامی می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس :

پونک، سیمون بولیوار، خیابان سجاد، کوچه دوم، پلاک ۱۴، پخش مصالح هادی حصارکی

تلفن تماس : 

021-44854255 , 021-44830183 , 09121500027

فکس :

021-44830183

 
 
 

نقشه

Image