خرید و فروش فندوله

خرید و فروش فندوله

فندوله یکی از فراورده های سفالی میباشد که براي ساخت آن از خاك رس و افزودني‌هاي ديگر مانند آهك و … استفاده مي‌شود.
فندوله رایجترین نوع تیرچه در ایران که اکثر مهندسین ایرانی از آن استفاده می‌کنند تیرچه با خرپا می‌باشد.فوندوله در ساخت تیرچه های با قالب ماندگار مورد استفاده قرار می گیرد .
فندوله پالت نسبت به فندوله فله دارای ویژگی های ذیل می باشد :
1- دارای وزن کمتری است و بنابراین هزینه حمل آنها از کارخانه تا محل استفاده کمتر است
2- این فندوله ها در محل کارخانه از هم جدا شده و آماده استفاده می باشند
سقف تیرچه بلوک به علت هزینه پایین سهولت اجرا و رفتار سازه ای مناسب در مقابل نیروهای مختلف از جمله بارهای زنده ،مرده ونیروهای جانبی از جمله پر کاربردترین انواع سقفها می باشد این نوع از سقف دارای بخشهای: بتن پوششی ،میلگرد حرارتی ،تیرچه،و بلوک می باشد البته مهمترین عضو این نوع از سقف تیرچه ها می باشندکه تحمل تنشهای کششی ،برشی و ممانهای ایجاد شده در سقف و انتقال بارهای زنده و مرده به تیرها و ستونها با این عضو می باشد .
تیرچه ها انواع مختلفی دارند از جمله تیرچه بتنی،تیرچه کرومیت و تیرچه فوندوله

این نوع تیرچه از دو بخش کلی تشکیل می شود :
۱-خرپای تیرچه که شامل میلگرد بالایی،زیگزاگ(یا میلگردهای برشی) و میلگردهای پایینی(در بعضی از موارد این میلگردها تنها دو عدد سراسری می باشند و گاهی از میلگردهای تقویتی نیز استفاده می شود که بسته به ملاحظات طراحی می تواند در سراسر میلگرد امتداد داشته باشد و یا فقط در قسمتهایی از طول میلگرد ادامه یابد).
میلگردهای زیگزاگ می تواند در بالا و پایین به وسیله جوش به میلگردهای اصلی متصل شود ویا در بالا جوش و در پایین به صورت قلابدار اجرا شود البته به علت وزن بالا تر خرپای قلابدار و نیاز به فضای بیشتر جهت اجرای قلاب این نوع از خرپا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.
۲-پاشنه تیرچه که در مورد تیرچه فندوله خود شامل فندوله (که به عنوان قالب بتن عمل می کند uشکل است وازجنس سفال می باشد ) و بتن با عیار ۲۰۰ (کیلوگرم بر متر مکعب) می باشد از مزایای این نوع تیرچه سبکتر نمودن آن به نسبت تیرچه بتنی و عدم نیاز به خارج نمودن تیرچه ها از قالب می باشد که البته با توجه به قیمت سفال باید مقرون به صرفه بودن آن محاسبه گردد.
 مصالح ساختمانی هادی حصارکی ، فندوله را مستقیم از کارخانه به مشتریان در سراسر کشور ارسال می کند .
جهت سفارش با شماره زیر تماس حاصل نمایید .
09121500027 - 021-44854255