قیمت شن و ماسه ساختمانی|انواع شن و ماسه ساختمانی

تعریف شن و ماسه

شن چیست؟

شن یکی از انواع مصالح سنگی است که از هر نوع سنگی میتواند تشکیل شود. معمولا شن هایی که از کنار رودخانه ها بدست می آید به شکل گرد است و آنهایی که از معدن استخراج می شود پس از شکسته شدن تیز و گوشه دار می شود. به لحاظ ابعاد ذرات شن به بزرگی 2 تا 60 میلی متر می باشد، ولی عموما بزرگی ذرات شن به 30 میلی متر محدود می شود و بسته به میزان بزرگی دانه به نام شن های نخودی و یا بادامی معروف هستند.
کاربرد شن و ماسه بیشتر در پروژه های ساختمانی و عمرانی می باشد و از شن و ماسه در ساخت بتن و یا بسترسازی لوله استفاده می شود.

ماسه چیست؟

به سنگ ریزه هایی که از شن ریزتر بوده و معمولا در دریا و رودخانه به راحتی یافت می شود ماسه می گویند.

تخته سنگی های بزرگ پس از آن که بر اثر یخبندان، باد و باران  متلاشی می شوند به ذرات خرد و ریزی تبدیل می شوند به طوری که اندازه این ذرات به صدم میلی متر می رسد را ماسه می گویند.

انواع ماسه

الف) ماسه طبیعی :

ماسه ای که مستقیما از منابع طبیعی بدست بدست آید و هیچگونه کار اضافی روی آن انجام نشود را ماسه طبیعی می گویند.که شامل ماسه های رودخانه ای و ماسه های بادی.
از مزایای ماسه رودخانه ای می توان به این مورد اشاره کرد که این ماسه شسته شده و میزان گردی بیشتری دارند در نتیجه کیفیت سطحی قطعات بالا می رود. اما در ماسه بادی ، خاک نیز وجود دارد که خاصیت چسبندگی دارد.

ب) ماسه مصنوعی:

ماسه های مصنوعی از معادن طبیعی به دست انسان استخراج می شود و تمام ناخالصی های آن مانند آهک با الک کردن گرفته می شود. خصوصیت این ماسه ها این است که تحمل دمایی بالاتری دارند.

شن و ماسه ساختمانی علاوه بر ضرورتشان در ساحل و دریا موارد مصرفی دیگری هم دارند. ماسه ، از مصالح بسیار مفید است. در بتون سازی ، شیشه سازی و سنباده سازی و در شبکه های تصفیه آب به عنوان صافی به کار می رود.

برای خرید شن و ماسه مخصوص ساختمان سازی می تواند با مراجعه به وب سایت حصارکی ، سفارش خود را ثبت نمایید و و یا از طریق شماره های که در قسمت تماس با ما است به طور مستقیم با کارشناسان بخش فروش در ارتباط باشید و از قیمت روز شن و ماسه آگاه شوید.