قیمت قیر نفتی

قیمت قیر نفتی

قیر ماده است از مشتقات نفت که برای ساخت آسفالت و به عنوان عایقی برای رطوبت از آن استفاده می گردد. این ماده سیاه رنگ انواع گوناگونی دارد و هر کدام کارایی خاص خود را دارند.
این ماده که در طبیعت به صورت جامد بوده و در اثر حرارت بالا به صورت خمیری شکل در می آید دارای دو خاصیت مهم غیر قابل نفوذ در برابر آب است و چسبندگی فوق العاده بالایی دارد.
قیری که از سنگ های معدنی و یا نفت مخصوص استخراج شود خالص بوده و برای اینکه در فرایندهای گواگون مورد استفاده قرار گیرند تغییرات و تحولاتی بر روی آن ها صورت میگیرد. هدف از این تغییرات این است که ماده بدست آمده به لحاظ استقامت و دیگر ویژگی ها آمادگی لازم را برای بهره وری بدست آورد.
این تغییرات منجر به آن می گردد تا انواع گوناگون قیر مانند قیر دمیده، قیر محلول، قیر پلیمری، قیر امولسیون و ... تولید شود.

انواع قیر

قیر نفتی

روش بدست آمدن قیر نفتی از طریق تقطیر نفت خام است نان دیگر آن قیر تقطیری است.
در این روش طی دو مرحله نفت خام در برج تقطیر، بر رویش تقطیر انجام می شود. اولین مرحله جداسازی بنزین و پروپان از نفت خام است. دومین مرحله گازوئیل و نفت سفید که ترکیبات سنگین تری به نسبت دیگر مواد دارند از نفت خام جدا می شوند. این گروه از قیر ها به صورت جامد و یا نیمه جامد هستند.

قیر طبیعی

تبخیر مواد فرار به مرور زمان و با گذشت سالیان دراز از نفت خام در طبیعت و تبدیل تدریجی و به مرور آن باعت به وجود آمدن قیر در طبیعت می شود که نام آن را می توان قیر طبیعی نهاد.
به لحاظ ویژگی و اهمیت مرتبه بالاتری نسبت به قیر نفتی دارد. دوام و استقامت این قیر بیشتر از قیر نفتی بوده و به صورت خالص از آن در طبیعت یافت می شود.
برای اطلاع از قیمت قیر مصرفی در ساختمان ها می توانید با شماره های 44854255 ,44830183 , 09121500027 که متعل به شرکت پخش مصالح ساختمانی حصارکی است تماس حاصل نمایید .