قیمت پرلیت ساختمانی|پرلیت ساختمانی|کاربرد پرلیت

قیمت پرلیت ساختمانی

پرلیت چیست؟

پرلیت ساختمانی جز مصالح به روز و استاندار شده به حساب می آید و نوعی مصالح ساختمانی است که علاوه بر تسریع در روند ساخت و ساز ، بیشتر به عنوان عایقی برای حرارت و صوت و هم چنین سبک سازی از آن در ساختمان سازی استفاده می شود. ، با نسبت های مختلف می توان پرلیت را با سیمان مخلوط کرد و سپس از آن بلوک های سبک ساخت .
پرلیت را می توان به وسیله گچ که یک ماده چسبنده ای است مخلوط کرد و از آن صفحات پرلیت تولید نمود. پرلیت ساختمانی با وزن بسیار کم به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی عمل می کند. این مصالح ساختمانی در نوع خود عملکرد درستی دارد. همین مزیت سبب رفاه و آرامش ساکنین ساختمان خواهد شد از این رو به دلیل قیمت مناسبی که دارد و مزایا و ویژگی های فراوانی که برای پرلیت ساختمانی وجود دارد و شرایط را برای رفاه و آسایش اعضای خانواده فراهم می کند مصرف آن بسیار زیاد است .

خصوصیات پرلیت ساختمانی

کاربرد این محصول در سقف به عنوان عایق حرارتی عمل می کند و مقاومت بالایی در مقابل حریق و آتش سوزی دارد. از ویژگی مهمی که می توان برای این محصول نام برد فاسد نشدن آن است که منجر به بهره گیری از این مصالح شده است.
از دیگر خصوصیات می توان به مشتعل نشدن، عدم نفوذپذیری موریانه و حشرات به داخل آن ، وزن پایین و دوام مقاومتی بالا اشاره نمود.
نقش عایق صوتی پرلیت در ساختمان آنجایی مشخص می شود که دیگر صدای عبور آب از داخل لوله کشی های ساختمان شنیده نمی شود. پرلیت در واقع سر و صدای اضافی را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. در بین دیوارها نیز برای جلوگیری از انتقال سر و صدا از از پرلیت استفاده می شود.

پرلیت ساختمانی دارای انواع مختلفی است که عبارتند از : غبار نرم ، پرلیت مخلوط ، پرلیت ریزدانه ، پرلیت درشت دانه ، غبار منبر و … که هر کدام از محصولاتی که برای صدف پرلیت وجود دارد دارای کاربری مخصوص به خود است که هر کدام از آن ها بنا بر مزیت و استفاده ایی که دارند در ساختمان سازی استفاده می شود .
پرلیت را می توان با نسبت های گوناگون از سیمان مخلوط کرد که پرلیت مخلوط به لحاظ وزنی سبک تر از ملات سیمان می شود این کم وزنی بر وزن کلی ساختمان تاثیر مثبتی دارد.
تمام این ویژگی هایی که برای پرلیت ساختمانی وجود دارد باعث شده است که فروش پرلیت ساختمانی متقاضی زیادی داشته باشد و متقاضی برای این مصالح ساختمانی روز به روز زیاد شود .
در همین راستا شرکت پخش مصالح ساختمانی حصارکی برای تسریع در روند اجرای پروژه ساختمانی از طریق سفارش آنلاین آماده هر گونه خدمت رسانی در زمینه تهیه مصالح ساختمانی است.