قیمت گونی

قیمت گونی

در سطح شهر در هر گوشه ای از آن ساختمانی در حال ساخت است که مستلزم رعایت تمام نکات ایمنی است تا هم ساختمان در حین ساخت به کسی آسیب نرساند و هم بعد از ساخت مقاوم باشد و مورد تخریب قرار نگیرد.

از جمله مشکلاتی که ممکن است در حین ساخت پیش آید و منجر به آسیب به عابران پیاده شود سقوط اجسام از ارتفاع بر روی زمین بوده و اگر عابری از آن منطقه تردد کند ممکن است دچار آسیب، شکستگی و یا حتی مرگ شود. بارها در روزنامه ها و اخبار شنیده ایم که بر اثر فرود آمدن آجر و دیگر مصالح ساختمانی هموطنان عزیز خود را از دست داده ایم. اتفاق ناگواری است که برای جلوگیری از آن باید فکر اساسی کرد.

در همین خصوص امروزه از ابزار و وسایلی جهت ایمن ساختن پروژه هم برای کارگران و هم برای عابران استفاده می نمایند. یکی این وسایل استفاده از گونی هایی است که معروف به گونی نما بوده و به عنوان داربست برای این کار استفاده می شود.

 نحوه استفاده از آن به این صورت است که رول گونی نما را بعد از تهیه با فاصله ای از ساختمان دور تا دور آن قرار می هند تا عابران از آن فاصله به ساختمان نزدیک نشوند و آسیبی به آنها وارد نشود. معمولا به صورت افقی در هر طبقه به بیرون قرار می دهند تا اگر زمانی مصالح ساختمانی به پایین پرتاب شد بر روی گونی بیوفتد و به زمین ، آسفالت، سنگ فرش خیابان و یا جداول کنار خیابان آسیبی وارد نکند و آن ها را از بین نبرد.

مقدار اندازه ای که برای خرید رول گونی لازم است به اندازه ارتفاع ساختمان می باشد. و از پایین تا بالاترین نقطه را باید گونی را روی داربست پوشاند.

از ویژگی های گونی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پوششی برای  نمای ساختمان و پروژه های عمرانی در حال ساخت
  • مانعی برای نفوذ برف، باران و هوای سرد به داخل بنای ساختمانی
  • جلوگیری از اتلاف انرژی و خروج هوای داخل پروژه
  • جلوگیری از ورود هوای سرد و کاهش ورود نور خورشید
  • استحکام بالا
  • تنوع رنگی در هفت رنگ زرد، قرمز، آبی، سفید،  سبز، سیاه و ...

برای اینکه هم کارگران هم مصالح از آسیب هایی که بر اثر گرما و سرما ممکن است به آن ها وارد شود در امان باشند استفاده از گونی ها رولی پیشنهاد می شود البته جلوگیری سرما و گرما 100 درصد نمیگیرد اما باز می تواند گزینه مناسبی باشد.

گونی نما در دو مدل معمولی و مقاوم اشعه ماوراء بنفش تولید شده که در بافت گونی نمای ضد آفتاب از نخ های پلی پروپیلن یو وی دار استفاده شده است .