پودر سنگ

پودر سنگ

پودر سنگ یا آرد سنگ به ذرات بسیار ریز و پودری شکلی گفت می‌شود که بر اثر سایش مواد یخی و قطعات سنگی بر روی یخچال های ایجاد می‌شود. و این سایش موجب تولید آرد سنگ شده است.
آن طور که از نام این ماده طبیعی برمی‌آید آرد سنگ بر اثر فرسایش سنگ های موجود در طبیعت و کوبیده شدن انواع مختلف کانی‌های موجود در هستی تولید می‌شود. اما روش صنعتی تولید این ماده بر اثر کوبیدن سنگ ‌ها در طبیعت تولید می‌شود.
در واقع می‌توان پودر سنگ را اینگونه تعریف کرد : یخچال‌های موجود صخره‌ها و قطعات سنگی زیرین خود را بر اثر حرکت دچار سایش میکنند و نتیجه این حرکت، به وجو آمدن خاک سنگ است.
در تعریف دیگر این ماده آمده است در فصل سرما زمانی که آب درون سنگ ها یخ می‌زند، حجیم شده و این رخداد باعث ترکیدن سنگ‌ها و صخره‌ها می‌شود. تکرار این اتفاق منجر به تولید پودر سنگ شده و در آخر بر اثر تغییر فصل و آب شدن یخ ‌ها و برف‌ها این ذرات حاصل از ترکیدن صخره توسط آب‌های جاری به مسافت دورتر می‌رود.
از موارد استفاده از پودر سنگ در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. به این صورت که از پودر سنگ آهکی به جای سیمان در بتن استفاده می‌شده است. در واقع استفاده از آرد سنگ در ساخت بتن در ساختمان سازی یکی از اصولی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از فواید استفاده از این ماده در ساخت بنا می‌توان به جلوگیری از آلودگی‌های ناشی از وجود پودر سنگ در طبیعت و اشتغال فضایی در محیط اشاره نمود. وجود خاک سنگ در ملات بتن در قیمت آن تأثیر بسزایی دارد. در ضمن وجود این ماده در بتن بر مقاومت آن نیز اثرگذار است. چسبندگی حاصل از مخلوط خاک سنگ و بتن باعث شده تا در ساخت سازه و ساختمان مورد استفاده قرار گیرد و بر استحکام آن بیافزاید.
از دیگر مصارف پودر سنگ نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- برای طراحی و ساخت نمای بیرونی ساختمان و آپارتمان
2- جهت پاشیدن بر روی قیر، ساخت دوغاب برای کاشی و سرامیک نیز استفاده می‌شود.

از نمونه‌های مرغوب پودر سنگ می‌توان به پودر سنگ جوشقان اشاره نمود.
پخش مصالح ساختمانی حصارکی یکی از بزرگترین تولید کنندگان و عرضه کنندگان پودر سنگ با کیفیت مناسب و عالی میباشد .
جهت تهیه انواع پودر سنگ به صورت کلی و جزئی، با مصالح ساختمانی حصارکی تماس بگیرید.
 09121500027  -021-44854255 
 

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی هادی حصارکی مفتخر است با سالها تجربه در تهیه و توزیع مصالح ساختمانی از قبیل سیمان ، گچ ، آهک ، قیر ، یونولیت ، سیمان ساوه، سیمان سفید، گچ سفید کاری، تیغه سفال، آجرفشاری ، آجر بهمنی(10سوراخ) ، موزاییک، فندوله، آهک بسته ای، انواع بلوک، پودر سنگ،خاک ، یراق آلات ، تخته بنایی ، پنل گچی ، پوکه ، گروت ، دیوار گچی و ... با خدماتی نوین در خدمت همکاران عزیز و هموطنان گرامی می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس :

پونک، سیمون بولیوار، خیابان سجاد، کوچه دوم، پلاک ۱۴، پخش مصالح هادی حصارکی

تلفن تماس : 

021-44854255 , 021-44830183 , 09121500027

فکس :

021-44830183

 
 
 

نقشه

Image