خرید سفال سقفی

سفال سقفی چیست؟

امروزه در صنعت ساختمان سازی هدف اصلی ساخت یک بنا استفاده از مصالحی است که وزن نه چندان بالایی داشته باشند. به همین منظور برای آنکه به مهندسین و طراحان یک ساختمان بتوانند از مصالحی استفاده کنند که از هر لحاظ مناسب باشد به مصالحی روی آوردند که از جنس پلیمر می باشد.

بلوک های سقفی سفالی به یه نسبت بلوک های سیمانی کاربرد بیشتری در صنعت ساختمان سازی دارند. در واقع می توان این کارایی را به متفاوت بودن خواص فیزیکی و شیمیایی  مربوط ساخت.

خواص فیزیکی و شیمیایی بلوک سقفی به گونه ای خاص است که باعث سبکی در وزن بلوک شده و سرعت استفاده از آن را در حین ساختمان سازی بالا می برد. سهولت استفاده از این بلوک و همچنین عدم نیاز به بهره گیری از تیرچه های نگهدارنده از دیگر مزایای این دسته از مصالح ساختمانی می باشند. همین عوامل باعث شده است تا مهندسین  طراحان ساختمان و مصالح فروشان و هر آنان که دستی در این صنعت دارند از این دسته مصالح پرکاربرد استفاده نمایند.

نقش سفال سقفی در ساختمان سازی

بین تیرچه هایی که در سقف استفاده می شوند فضای خالی وجود دارد که بلوک سفال سقفی بهترین و مناسب ترین مصالح هستند که می توانند این فضا را پوشش دهند. این بلوک ها علاوه بر این که می توانند این فضای خالی را پر کنند نقش بتن پوششی را هم ایفا می کنند. شایان ذکر است این بلوک ها تنها می توانند فضای خالی را در بر بگیرند و در مقابل نیرو هیچگونه استقامتی ندارند.

طول و عرض و ارتفاع بلوک سقفی سفالی به صورت زیر است: عرض بلوک سقفی معمولا بین 20 تا 25 سانتی متر بوده اما طول و ارتفاع آن ها یکی است.

۲۰ cm x 50 cm x 200 cm

۲۵ cm x 50 cm x 200 cm

در واقع ارتفاع و طول بلک سفالی بسته به میزان فاصله ای است که بین تیرچه ها وجود دارد و هم چنین ضخامت کل سقف. همان طور که پیش تر به اشاره کردیم وزن این بلوک باید به گونه ای باشد تا به راحتی بتوان با کوچکترین حرکت دست بر روی سقف حرکت داد.

بلوکهای سفالی باید عاری از ترک و دانه های آهکی باشند و رنگ آنها کاملاً یکنواخت بوده و به طور یکسان پخته شده باشند.

سطح بلوک نباید انحنا و برآمدگی داشته باشد و گوشه های تیز و صافی داشته باشد. سطح خارجی بلوک، به جهت ایجاد چسبندگی لازم به بتن بالایی و همچنین به نازک کاری زیر سقف شیاردار می باشد.

مصالح ساختمانی هادی حصارکی عرضه کننده انواع بلوک سفالی سقفی در تهران می باشد. جهت خرید سفال سقفی با ما در تماس باشید.