فروش مصالح ساختمانی

برای خرید و فروش مصالح ساختمانی در ابتدا باید مصالح ساختمانی را بشناسیم و اطلاعاتی را راجع به آن ها کسب کنیم تا بتوانیم بهترین و مرغوب ترین مصالح ساختمانی را تهیه نماییم.
 در واقع مصالح ساختمانی متریال هایی هستند که از آن ها در احداث و تولید سازه های مختلف استفاده می کنند. در ساخت یک بنا مصالح مختلفی به کار گرفته می شود که به صورت طبیعی یا مصنوعی و خام یا ترکیبی هستند و ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشند. برای ترسیم نقشه های ساختمانی و اجرای آن ها ضروری است که آشنایی نسبتا کاملی از این ابزار و مصالح داشته باشیم، از این رو فعالان در حوزه صنعت ساختمان سازی باید به خوبی با مواد و مصالح ساختمانی آشنایی داشته باشند تا سازه ای مقاوم و با دوام را ایجاد کنند. در ادامه به توضیحات مختصری از انواع این مصالح می پردازیم.

آشنایی با انواع مصالح ساختمانی

خاک رس
خاک رسی که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد نتیجه فرسایش سنگ های دگرگون و آذرین می باشد و به دلیل داشتن دانه های بسیار ریز آن را کلوئید نیز می نامند.  بهترین متریالی است که می توان برای کنترل دمای ساختمان و ایجاد پایداری گرما و تثبیت گرما و سرما و کنترل دما در ساختمان از آن استفاده نمود خاک رس می باشد. نکته مهمی که باید در خرید و فروش و استفاده از این متریال در نظر داشته باشید، انتخاب نمونه ای با کیفیت از آن می باشد.

سنگ : در اکثر پروژه های صنعت ساخت و ساز از سنگ به دلیل داشتن قیمت مناسب، مقاومت بالا و در دسترس بودن آن استفاده می گردد. تنوع بالایی که سنگ دارد، امکان استفاده از این متریال را در مکان های مختلف فراهم کرده است. از جمله کاربردهایی که این مصالح مقاوم و با دوام دارد می توان به ساخت تونل ها، پل ها، کف سازی، پی سازی، نماسازی، سنگ چینی، دکوراسیون داخلی، ساخت پله و … اشاره نمود.
چوب : چوب دارای انواع گوناگون و مختلفی است، انواع مختلف چوب در مصارف گوناگون استفاده می شود. از چوب برای مصارف گوناگون ساختمانی از جمله ساخت درب و پنجره، اعضای باربر ساختمان، نماسازی بنا، کفپوش، دیوارپوش، راه پله، تیرهای چوبی و … استفاده می شود.
آجر : آجر یکی از انواع مصالح پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز است. آجر از جمله قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که از خاک رس و سایر مواد در کوره های آجرپزی توسط حرارت بالا تولید می شود. از انواع آجر می توان به آجر معمولی، آجر سفالی، آجر جوش، آجر نسوز، آجر سنگفرش اشاره کرد.
بتن : بتن ماده ای بسیار مقاوم است که و به منظور مقاوم سازی سازه مورد استفاده قرار می گیرد. از بتن ها برای ساخت پل ها، سدها، کف سازی ها، تونل ها، کفپوش و … استفاده می کنند. از انواع بتن می توانیم بتن سبک، بتن متخلخل، بتن سبک هوادار، بتن با مقاومت بالا، بتن پلیمری، بتن مقاوم را نام ببریم.
آهن آلات : آهن آلات نوعی از مصالح هستند که به دلیل وجود مقاومت بسیار بالا و قابلیت شکل پذیری آن در صنعت استفاده فراوانی دارد. معمولا از این مصالح به صورت خالص در صنعت استفاده نمی کنند بلکه آلیاژهای آن مورد مصرف قرار می گیرند. فولاد، مس، چدن، آلومینیوم، فولاد و … چند نمونه از آلیاژهای آهن هستند که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی دارند. آهن آلات مقاومت ساختمان و سازه را افزایش می دهند.
شیشه : شیشه یک ماده شفاف است که قابلیت عبور نور را از خود دارد و در مصارف ساختمانی کاربرد ویژه ای دارد. به دلیل شکننده بودن این متریال و به منظور افزایش مقاومت آن از تثبیت کننده ها در تولید شیشه استفاده می شود. انواع شیشه شامل شیشه رنگی، شیشه دوجداره، شیشه نشکن، شیشه ضد آتش، شیشه سکوریت، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه هوشمند مات شونده و … هستند.
گچ : گچ مستقیماً از سنگ گچ حاصل می شود و از هیچگونه ماده افزودنی در تولید آن استفاده نمی شود. انواع گچ به شرح زیر می باشد.
گچ سفید کاری، گچ میکرونیزه، گچ عاج، گچ گیپتون، گچ سیوا
سیمان : سیمان یکی از مصالح ساختمانی بسیار پر مصرف است ترکیب سیمان با آب ماده ای سخت به نام بتن ایجاد می نماید که برای مقاوم سازی سازه های مختلف نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
ملات : ملات ماده ای بسیار چسبنده است و از ترکیب چند ماده متفاوت حاصل شده و برای بهم چسباندن مصالح مختلف به یکدیگر کاربرد دارد.
از انواع ملات میتوان به ملات هایی از جمله ملات آبی، ملات هوایی و ملات ویژه را نام برد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مصالح برای خرید و فروش مصالح ساختمانی مس توانید با شرکت پخش مصالح ساختمانی حصارکی تماس حاصل فرمایید.